dnes je 27.2.2020

Input:

Charakteristika pracovních pozic - ekonomické pozice - 2. část

11.10.2010, Zdroj: Verlag Dashöfer

Charakteristika pracovních pozic – ekonomické pozice – 2. část

AUDITOR (AUDITOR)

Charakteristika pracovních pozic
Vzdělání a praxe:

VŠ ekonomického zaměření, nejméně 5letá praxe v oblasti auditu.

Znalost práce na PC:

velmi dobrá znalost Word, Excel, účetní programy – české a mezinárodní standardy.

Náplň práce:

identifikace rizikových procesů, příprava mapy rizik, sestavování programu auditu, ověřování nákladové alokace, cyklické sebehodnocení rizik a kontrol, výpočty value-at-risk, hodnocení rizik a kontrolního prostředí společnosti, řízení rizik procesu a investičních projektů, aplikace sebehodnocení rizik a kontrol, příprava a provedení auditu, využívání standardu interního auditu, metodologická znalost účetních standardu.

Osobnostní předpoklady:

sebevědomý, důsledný, nestranný, odpovědný, schopný postřehnout detail a zároveň myslet globálně, logické uvažování, systematik, schopný/á jasné a racionální komunikace, samostatná a nezávislá osobnost.


EKONOM (ECONOMIST)

Charakteristika pracovních pozic
Vzdělání a praxe:

VŠ ekonomického zaměření, praxe na samostatné ekonomicky zaměřené pozici nejméně 3 roky.

Znalost práce na PC:

velmi dobrá znalost Word, Excel, některých účetních programu.

Náplň práce:

vypracování směrnic a účetní agendy, manažerské účetnictví, plánování, finanční plán pohledávky, závazky společnosti a jejich řízení, zpracování cash-flow, výsledovka, rozvaha, daně – DPH, daňová přiznání DP, příprava k auditu společnosti, koordinace režijních nákladů v majetkové skupině jednání s bankami, úvěrová řízení, leasing nemovitostí, příprava, očištění společnosti od úvěrového zatížení, finanční průhlednost společnosti.

Osobnostní předpoklady:

sebevědomý, důsledný, nestranný, odpovědný/, schopný postřehnout detail a zároveň myslet globálně, inteligentní, logického uvažování, systematik, analytik, realista, pragmatik.


FINANCNÍ ANALYTIK (FINANCIAL ANALYST)

Charakteristika pracovních pozic
Vzdělání a praxe:

VŠ ekonomického zaměření, 3–5letá praxe v ekonomických pozicích.

Znalost práce na PC:

velmi dobrá znalost Word, Excel, analytických a statistických programů.

Náplň práce:

finanční analýza vybraného podniku, zodpovědnost za sestavování rozpočtu středisek a podniku, za nákladovou kalkulaci (ceny), zodpovědnost za nákladovou analýzu a finanční analýzu, analýza a zpracování metodiky finančních ukazatelů.

Osobnostní předpoklady:

výrazné analytické schopnosti, hloubavý typ, schopný myslet globálně a logicky, výhodu mají klidnější povahy preferující samostatnou analytickou práci bez nutnosti vytvářet řešení v kolektivu, introvertní typy.


FINANČNÍ ŘEDITEL (FINANCIAL DIRECTOR)

Charakteristika pracovních pozic
Vzdělání a praxe:

VŠ ekonomického zaměření, zkušenosti ve vedoucích ekonomických pozicích 5–8 let, dobré analytické schopnosti, zkušenosti s vedením zaměstnanců.

Znalost práce na PC:

velmi dobrá znalost Word, Excel, některé účetní programy.

Náplň práce:

přímé řízení finančního odboru, účtáren – všeobecné a mzdové, měsíční a roční uzávěrky, řízení hotovosti, risk management a akvizice, jednání s bankami, auditory, právními poradci, rozpočet, průběžné aktualizace, provádění analýz ziskovosti, kalkulace cen, příprava přesných informací pro manažery – tržby, zisk, cash, rozvaha, plánování, rozpočtování – včetně analýz a kontrol, zajištění účetních a navazujících procedur, reporting pro vedení společnosti.

Osobnostní předpoklady:

autoritativní, sebevědomý, výrazné vůdčí schopnosti, inteligentní, schopný rychle se rozhodovat, jednat správně i pod tlakem, schopný/á postřehnout detail a zároveň myslet globálně, logické uvažování, systematik, analytik, realista, schopný předvídat podle ekonomických ukazatelů.


KONTROLOR (CONTROLLER)

Charakteristika pracovních pozic
Vzdělání a praxe:

VŠ ekonomického nebo technického zaměření, většinou je vyžadovaná 2letá praxe, některé firmy netrvají na praxi.

Znalost práce na PC:

velmi dobrá znalost Word, Excel.

Náplň práce:

samostatné řízení nákladového účetnictví firmy, měsíční reporting hospodářského výsledku, analýzy mateřské společnosti,